Finał II edycji

9 grudnia w hali Orbita odbyły się finały II sezonu Volley Spartan Huck. Jako pierwszy rozegrany został mecz o III miejsce, w którym rywalizowali ze sobą broniący tytułu brązowi medaliści I sezonu TST Kogeneracja oraz srebrni medaliści MKS Strzelin. Od początku pierwszego seta prowadzili doświadczeni zawodnicy Kogeneracji. W doskonałej dyspozycji tego dnia był Zbigniew Świetlicki, którego ataków nie byli w stanie zatrzymać Strzelinianie. Poprawna gra Kogeneracji i wiele błędów zagrywki MKSu Strzelin zadecydowało o zwycięstwie broniących brązowego medalu zawodników TST Kogeneracji 25:18. Drugi set spotkania przebiegał bardzo podobnie. Mimo skutecznych ataków Grzegorza Świrskiego, MKs do końca seta nie zdołał odrobić straty punktowej i uległ 19:25. W trzecim secie, kiedy zawodnicy Kogeneracji byli już jedną nogą na podium w ataku rozkręcili się Mateusz Synówka i Grzegorz Świrski. Nawet jeden z najlepszych blokujących sezonu Piotr Poneta nie zdołał zatrzymać silnych ataków młodych zawodników ze Strzelina. Seta asem serwisowym zakończył Grzegorz Świrski 26:24. Czwarty set to zdecydowanie lepsza gra MKSu Strzelin. Skuteczny w ataku Mateusz Synówka i Grzegorz Świrski od początku zapewnili wysokie prowadzenie swojemu zespołowi. Czujny w bloku Adrian Porada i Bartłomiej Malinowski przyczynili się do zwycięstwa w tej partii spotkania aż 25:17. Po drugim secie nikt nie spodziewał się tak wyrównanego meczu ale zawodnicy MKSu Strzelin nie po raz pierwszy pokazali swój waleczny charakter. Decydującą partię spotkania skutecznym atakiem rozpoczął kapitan zespołu ze Strzelina Filip Górak i na pierwsze prowadzenie wyszedł MKS. Szaleje w ataku Grzegorz Świrski, jednak i na niego znajdują sposób skutecznie blokujący Piotr Poneta i Zbigniew Świetlicki. Błędy w ataku MKSu i niezwykle skuteczne zagrania Zbigniewa Świetlickiego doprowadzają do zmiany stanu seta na korzyść Kogeneracji 10:6. Ani skuteczne ataki z III strefy Bartłomieja Malinowskiego ani czas na żądanie kapitana Filipa Góraka nie pomogły odrobić straty punktowej i efektownym atakiem w drugi metr zakończył spotkanie o III miejsce II sezonu Volley Spartan Huck Wlademar Palczak.

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu TST Kogeneracja wybrano Zbigniewa Świetlickiego, a z zespołu MKSu Strzelin Grzegorza Świrskiego.

MVP spotkania został zawodnik TST Kogeneracji Zbigniew Świetlicki.

W wielkim finale spotkali się broniący tytułu mistrza I edycji Volley Spartan Huck: Bikkoplast oraz wzmocniony w tym sezonie młody zespół Volley StepByStep. Początek spotkania podyktowali zawodnicy Bikkoplastu. Nie do zatrzymania w ataku z III strefy był najbardziej wartościowy zawodnik I edycji Łukasz Pawluk a dodatkowo duże problemy w przyjęciu zagrywki po stronie Volley doprowadziły do uzyskania przez ich przeciwników aż 7 punktów przewagi 8:1. Dzięki trudnej zagrywce i skutecznym atakom Staszka Szymankiewicza Volley powoli odrabia straty 14:12. Jednak nie pozwalają przeciwnikom na zbyt wiele Krzysztof Wnęk i Tomasz Jakubowski zdobywając aż 9 punktów z ataku i przyczyniając się do zwycięstwa w tym secie 25:17. Drugą partię spotkania ponownie lepiej rozpoczęli zawodnicy Bikkoplastu. Liczne błędy zawodników Volley StepByStep zmuszają ich trenera do wykorzystania pierwszej przerwy przy stanie 11:5. Po tym czasie rozkręcili się w ataku Staszek Szymankiewicz i Paweł Gardias, dzięki czemu niespodziewanie ich ekipie udało się odrobić dużą stratę punktową, doprowadzając do stanu seta 21:21. Kilka pomyłek w ataku zawodników Bikkoplastu oraz niezwykle skuteczny blok Michała Szuty i zwycięstwo w tym secie na swoim koncie zapisali chłopaki z Volley . Grę w trzecim secie od samego początku dyktowali rozpędzeni zawodnicy Volley stepByStep. Seria błędów po stronie Bikkoplastu oraz poprawność ich rywali w każdym elemencie gry doprowadzają do uzyskania ogromnej przewagi punktowej przez ekipę Przemysława Kłapkowskiego 18:7. Mimo chwilowego rozluźnienia nie dają sobie odebrać tak pewnego zwycięstwa zawodnicy Volley i wygrywają seta miażdżącą przewagą 25:15. Od kilku błędów na siatce rozpoczynają czwartą partię zwycięzcy poprzedniej i na pierwsze prowadzenie wychodzi Bikkoplast 8:6. Od momentu pojawienia się w polu zagrywki Staszka Szymankiewicza Volley wraca do gry. Czujny blok jednego z najlepiej blokujących sezonu Michała Szuty oraz sprytne zagrania w ataku Przemysława Kłapkowskiego przyczyniają się do zmiany wyniku na korzyść Volley 13:12. Doskonale w ataku po stronie Bikkoplastu spisują się Tomasz Jakubowski i Łukasz Pawluk, dzięki czemu mecz dostarcza zarówno zawodnikom jak i licznym kibicom ogromnych emocji szczególnie w końcówkach setów. Szczelny i skuteczny do tej pory blok Michała Szuty i Pawła Pawelca w tym momencie zawodzi i seta 27:25 wygrywa Bikkoplast doprowadzając do stanu 2:2 w setach. Decydującą partię spotkania o Mistrzostwo II sezonu Volley Spartan Huck lepiej rozpoczynają broniący tytułu zawodnicy Bikkoplastu. Nie do zatrzymania są dziś zagrania w ataku Łukasza Pawluka, który wyprowadza swój zespół na pierwsze prowadzenie 7:4. Jednak o każdą piłkę walczą młodzi, ambitni zawodnicy Volley StepByStep. Każdy błąd w przyjęciu przeciwników skutecznie wykorzystuje Staszek Szymankiewicz i już tylko jeden punkt dzieli jego ekipę od przeciwników 9:10. Bardzo sprytnie obija blok rywali doświadczony zawodnik Volley Przemysław Kłapkowski ( według spikera przeżywający w tym meczu drugą a nawet trzecią młodość  ), dodatkowo skutecznie z III strefy atakuje Michał Szuta co daje ekipie Volley prowadzenie 15:14. Niezwykle ożywili się w tym secie liczni kibice zarówno jednej jak i drugiej ekipy. Kiedy już tylko jeden punkt dzielił zawodników Volley StepByStep od mistrzostwa wszystko się zmieniło. Błąd zagrywki Volley a następnie as serwisowy Grzegorza Bartnika odwraca wynik na 16:15 dla Bikkoplastu. Ogromne emocje towarzyszyły wszystkim zgromadzonym w tym momencie w hali Orbita. Jednak przedziera się przez blok przeciwników Krzysztof Wnęk i kończy ten wyrównany pojedynek , zapewniając swojej drużynie zwycięstwo i tym samym Mistrzostwo II edycji Volley Spartan Huck.

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu Bikkoplast wybrano Łukasza Pawluka, a z walecznego zespołu Volley StepByStep Staszka Szymankiewicza.

MVP spotkania został niezwykle skuteczny we wszystkich spotkaniach tego sezonu zawodnik Volley StepByStep Staszek Szymankiewicz.

Po dekoracji finalistów wręczone zostały nagrody indywidualne:

Najlepszy zagrywający sezonu: Adrian Porada z MKS Strzelin

Najlepszy atakujący sezonu: Tomasz Jakubowski z Bikkoplastu

Najlepszy blokujący sezonu: Michał Szuta z Volley StepByStep

Najbardziej wartościowy zawodnik sezonu ( MVP ):  Staszek Szymankiewicz z Volley StepByStep