FINAŁ I EDYCJI Volley Spartan HUCK

 

 


 

B I K K O P L A S T


Mistrzem I sezonu Volley Spartan Huck ! ! !


1 kwietnia w hali Orbita odbył się finał I edycji Volley Spartan Huck. O III miejsce zagrali mistrzowie grupy A - TST Kogeneracja z mistrzami grupy B - SMSem Olimp. Dobry start zanotował SMS zapewniając sobie przewagę juz od poczatku seta. Jednak niezawodny w ataku ze środka Piotr Poneta oraz w bloku Maciej Malinowski szybko przyczynili się do odrobienia strat. Do samego końca seta gra toczyła się punkt za punkt ale skutecznym atakiem zakończył ją Jarosław Wieruszewski i mimo dobrego startu SMSu, to Kogeneracja wygrywa pierwszego seta 25:22. Drugą partię spotkania, tym razem dobrze rozpoczęli zawodnicy TST. Dzięki trudnej zagrywce rozgrywajacego, Jacka Kowlaskiego zawodnicy SMSu Olimp nie mogli wyprowadzić ataku. Jednak SMS miał w składzie najbardziej wartościowego zawodnika I sezonu Volley Spartan Huck – Pawła Bracisiewicza, który szalał w obronie i podbijał nawet najmocniejsze ataki rywali. Znalazł sposób nawet na Pawła, Maciej Malinowski, który zakończył drugiego seta skutecznym atakiem zapewniając swojej drużynie zwycięstwo aż 25:16. Zarówno mecz o III miejsce jak i finał rozgrywane były do 3 wygranych setów. Trzecią i jak się okazało ostatnia partię tego spotkania bardzo dobrze rozpoczęli zwycięzcy dwóch poprzednich. Nie do przejścia dla zawodników SMSu był blok Piotra Ponety i Waldemara Binkowskiego, co przyczyniło sie do uzyskania kilkupunktowej przewagi Kogeneracji. Jednak od momentu kiedy Paweł Bracisiewicz pojawił się w strefie ataku przewaga punktowa odwróciła się na korzyść SMSu Olimp 13:11. Bardzo zaciętą rywalizację o III miejsce i brązowy medal I edycji Volley Spartan Huck skutecznie kończą zawodnicy TST Kogeneracji pokonując SMS Olimp 3:0 (25:22, 25:16, 25:22).

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu TST Kogeneracja został Piotr Poneta, natomiast SMSu Olimp standardowo już Paweł Bracisiewicz.


MVP spotkania wybrano zawodnika TST Kogeneracji Piotra Ponete.


Po meczu o III miejsce nadszedł czas na, oczekiwany przez wszystkich, finał I edycji Volley Spartan Huck. W rywalizacji o złoty medal spotkały się zespoły UKS Tygrysy Strzelin i Bikkoplast. Już od samego początku spotkania na siatce pokazywał swoją klasę Marek Bartnik, swobodnie pokonując blok rywali. Bardzo dobrze ustawiony w obronie rozgrywający Bikkoplastu Kuba Rejno nie dał przeciwnikom szans na umieszczenie piłki w boisku. Tygrysy nie poddają się bez walki, skutecznie przełamują ręce blokujących Bikkoplastu Filip Górak i Mateusz Synówka, próbując odrobić dużą stratę punktową. Jednak tym samym odpowiada Grzegorz Bartnik i przewaga Bikkoplastu rośnie coraz bardziej. Zróznicowaną zagrywką utrudnia grę swoim przeciwnikom Filip Morka ale nie robi ona wrażenia na bedącym w doskonałej dyspozycji tego dnia libero Bikkoplastu Tomku Bartniku. Zdecydowanie 25:18 pierwszego seta wygrywa Bikkoplast. Druga partia spotkania zaczęła się bardzo podobnie jak poprezdnia. Spokojnie kontrolowali gre zawodnicy Bikkoplastu zapewniając sobie 4 -punktowe ( 6:2 ) prowadzenie już na samym początku. Był to zdecydowanie słabszy mecz w wykonaniu Tygrysów ze Strzelina. W czasie, trwających od stycznia, rozgrywek Volley Spartan Huck wielokrotnie widzieliśmy UKS prezentujący siatkówkę na naprawdę wysokim poziomie, czego dowodem jest między innymi zwycięstwo w grupie nad tym samym Bikkoplastem, z którym tego dnia nie mogli sobie w żaden sposób poradzić. Nie mogący pogodzić się z przegraną w takim stylu walczy skutecznie, zarówno w ataku jak i w bloku Mateusz Synówka. W końcu Adrian Porada zaczął zagrywać taką zagrywkę, jaką podziwialiśmy wielokrotnie w hali przy ul. Krajewskiego i od stanu 13:13 Tygrysy wróciły do gry. Jednak na nieszczęście UKSu w polu zagrywki pojawił się, świetnie prezentujący się w tym spotkaniu Kuba Rejno, który skutecznie uniemożliwił przeciwnikom grę na siatce. Dobrze ustawiali blok zarówno Krzysztof Wnęk, jak i Marcin Klimczyk, jednak kilkakrotnie znalazł sposób na pokononie go zdenerwowany Mateusz Synówka. Mimo walecznej gry Tygrysów w końcówce seta znów Bikkoplast okazuje się lepszy i wygrywa 25:21. Trzeci set to już koncertowa gra Bikkoplastu. Dużo prostych błędów po stronie Tygrysów, skuteczne ataki Krzysztofa Wnęka i Arakdiusza Jurczyka, do tego dobrze ustawiony blok Kuby Rajno i świetna zagrywka Łukasza Pawluka rozwiały wszelkie nadzieje na wygraną Tygrysów. W rezultacie zasłużone Mistrzostwo I sezonu Volley Spartan Huck zdobywa świetnie grający zarówno tego dnia, jak i przez całe rozgrywki zespółBikkoplast pokonując UKS Tygrysy Strzelin 3:0 ( 25:18, 25:21, 25:14 ).

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu Bikkoplastu został Łukasz Pawluk, a w zespole UKS Tygrysy Strzelin Filip Górak.


MVP meczu finałowego wybrany został rozgrywający Bikkoplastu Kuba Rejno.


Po rozegraniu meczów o III i I miejsce Volley Spartan Huck 2011 wręczone zostały nagrody dla pierwszych 3 zespołów oraz dla wyróżniających się na poszczególnych pozycjach zawodników:


 

Najlepiej zagrywającym zawodnikiem I sezonu Volley Spartan Huck został:

Wojciech Radosz z zespołu Średnio


Najlepiej atakującym zawodnikiem I sezonu Volley Spartan Huck został:

Maciej Malinowski z zespołu TST Kogeneracja


Najlepiej blokującym zawodnikiem I sezonu Volley Spartan Huck został:

Adrian Porada z zespołu UKS Tygrysy Strzelin


Najbardziej Wartościowym ( MVP ) zawodnikiem I sezonu Volley Spartan Huck został:

Paweł Bracisiewicz z SMSu Olimp


NAJLEPIEJ ZAGRYWAJĄCY ZAWODNICY I SEZONU VOLLEY SPARTAN HUCK


imię i nazwisko zespół ilość pkt zdobytych z ZAGRYWKI
Radosz Wojciech Średnio 10
Porada Adrian UKS Tygrysy Strzelin 8
Żamojda Łukasz Korki 6
Guszpit Michał Art Staff 6
Malinowski Maciej TST Kogeneracja 5
Górny Bartłomiej Volley StepByStep 5
Reczuch Paweł Art Staff 5
Maciąg Maciej Art Staff 5
Synówka Mateusz UKS Tygrysy Strzelin 5
Górak Filip UKS Tygrysy Strzelin 4

 

NAJLEPIEJ ATAKUJĄCY ZAWODNICY I SEZONU VOLLEY SPARTAN HUCK

 

imię i nazwisko zespół ilość punktów zdobyta zATAKU
Malinowski Maciej TST Kogeneracja 55
Bracisiewicz Paweł SMS Olimp 54
Synówka Mateusz UKS Tygrysy Strzelin 53
Pawluk Łukasz Bikkoplast 51
Poneta Piotr TST Kogeneracja 46
Stefańczak Borys Art. Staff 41
Bartnik Marek Bikkoplast 39
Radosz Wojciech Średnio 38
Gardias Paweł Volley StepByStep 35
Świrski Grzegorz UKS Tygrysy Strzelin 33

 

NAJLEPIEJ BLOKUJĄCY ZAWODNICY I SEZONU VOLLEY SPARTAN HUCK


imię i nazwisko zespół punkty zdobyte zBLOKU
Porada Adrian UKS Tygrysy Strzelin 21
Górny Bartłomiej Volley StepByStep 20
Poneta Piotr TST Kogeneracja 18
Rogowski Konrad Średnio 14
Klimczyk Marcin Bikkoplast 11
Synówka Mateusz UKS Tygrysy Strzelin 9
Pawluk Łukasz Bikkoplast 9
Adamaszek Mateusz Grom Wrocław 9
Leśko Paweł Videoexpress pl 8
Karaszewski Kazimierz Średnio 7
 
Reklama
Volley Spartan Cup, Powered by Joomla!